Index >> Podpora

ANxx: Aplikační poznámky

Aplikační poznámky (Application Notes) slouží k lepšímu pochopení jak použít produkty HW group ve Vašich aplikacích. Nové poznámky jsou přidávány postupně, jak vznikají..

 

Aplikační poznámky

 • AN44: Poseidon2 a SNMPv3 (výhody a nasazení)
  Jednotky Poseidon2 podporují od března 2015 SNMP verze 3. Podpora zcela bezpečné a přitom standardní komunikace otevírá dveře pro nové aplikace nejen ve velkých firmách. Tato aplikační poznámka (AN44) popisuje novinky v SNMP v3.

 •  
 • AN43: Vzdálené relé při detekci zaplavení HWg-WLD
  LAN detektor zaplavení HWg-WLD detekuje zaplavení vodou, ale neobsahuje přímo na zařízení relé výstup. Tato aplikační poznámka demonstruje jak signalizovat jedno nebo několik zaplavených míst pomocí vzdáleného relé výstupy (Damocles 1208).
   
 • AN42: Proudová smyčka 0-20mA nebo 4-20mA
  Mnoho zákazníků pro LAN a GSM sensory od HW group se neorientuje v rozdílu mezi proudovou smyčkou 0..20mA a 4..20mA. Pro ně je určena tato aplikační poznámka.
   
 • AN41: TLS autorizace pro SMTP odesílání mailů (HW group produkty)
  TLS autorizace hesla pro odesílání emailu přes SMTP server se pomalu stává standardem.
  Některá zařízení HW group TLS (Transport Layer Security) podporují, jiná nikoliv. Tato aplikační poznámka Vám pomůže se zorientovat a najít řešení.
   
 • AN40: Certifikované řešení pro mražené potraviny
  Poseidon 2250, HWg-STE a Captemp SQL 4 jsou certifikovány pro monitoring a ovládání teploty při převozu, skladování a uchování mražených potravin. Řešení od Captemp, Lda je kompatibilní s REGULACÍ (EC) No 37/2005, vyhovuje normám EN 12830, EN 13485 a EN 13486.
   
 • AN39: Často kladené dotazy k integraci IP senzorů od HW group
  V posledních měsících se nás partneři často ptají na záležitosti SW integrace (integrace senzorů HW group s jejich vlastním softwarem). Tento dokument stručně shrnuje důležité a užitečné informace.
   
 • AN38: Nagios a dohled HWg zařízení – úvod pro začátečníky
  Úvod do Nagiosu pro začátečníky, kteří chtějí sledovat výstupy čidel (např. teplotu / vlhkost v serverovně), ale Nagios ještě příliš neovládají.
 • AN37: Box-2-Box propojení Poseidon >> Damocles
  Box-2-Box propojuje vstupy a výstupy mezi dvěma různými jednotkami bez software. Poseidon komunikuje s Damocles pomocí SNMP Trapu a přenáší změnu na vstupu na vzdálený výstup.
 • AN36: IP Termostat s web rozhraním
  Poseidon lze použít pro dohled po IP síti, ale také jako termostat nebo hygrostat. Aplikační poznámka 36 popisuje jaké jsou možnosti pro lokální / vzdáleno funkci termostatu a jak jednotku Poseidon nastavit.
 • AN35: Poseidon - Jak předcházet falešným poplachům
  Dohledová jednotka Poseidon posílá SMS, Email a SNMP Trapy při hodnotě každého senzoru mimo bezpečný rozsah (SafeRange). Při kolísání teploty nebo vlhkosti může ale odeslat desítky a stovky SMS, které uživatel nepotřebuje a obtěžují ho. AN35 popisuje jak odstranit falešné poplachy.
 • AN34: Příklady použití Poseidon Industrial Bus
  Aplikační příklad AN34 detailně popisuje použití sběrnice Industrial Bus (RS-485) pro připojení čidel k jednotce Posidon 1250 nebo 2251. Je zde podrobně vysvětleno zapojení kabelů, konektorů a nastavení přepínačů dodávaného příslušenství.
 • AN33: M1 - sepnutí vzdáleného relé při alarmu z NMS programu
  Poseidon je možné ve spolupráci s softwarem M1 nebo také Monitor one použít k sepnutí kontaktu pokud je překročena nastavená teplota, hodnota vlhkosti atp. V této AN si popíšeme jeden z možných způsobů, jak toho dosáhnout.
 • AN32: M1 - SMS upozornění z dohledového NMS sw
  Program M1 alias Monitor one je dohledový Windows software pro SNMP zařízení. Jako rozšíření upozornení na stav Alarm kromě Emailu a sepnutí výstupu (viz AN33) umožňuje odeslat SMS s definovaným textem. SMS je odeslána pomocí GSM modemu připojeného k počítači přes vnější utilitu.
 • AN31: Novinky ve FW pro Poseidon XXXX
  Prvního listopadu 2007 vydal HW group s.r.o výrobce jednotek souhrnný update pro všechny podporované modely Poseidon. Aplikační poznámka 31 popisuje rozšíření a změny nových FW pro jednotlivé modely.
 • AN30: Instalační průvodce Poseidon a Damocles
  Instalační průvodce zjednoduší použití produktů Poseidon a Damocles ve Vašich aplikacích. Pro přidání, odebrání nebo konfiguraci jednotky Poseidon nebo Damocles stačí zavolat našeho průvodce z Vaší aplikace.
 • AN29: PosDamIO ovládá výstupy z příkazového řádku
  Poseidon Damocles I/O je řádková utilita pro Windows a Linux, pomocí které lze přes XML rozhraní ovládat jednotky Poseidon a Damocles. Zavoláním programu lze vypsat stav sensorů, vstupů a výstupů, ale také nastavit výstup na log. 1 nebo 0.
 • AN28: Rodina Damocles & Modbus/TCP
  Aplikační list demonstruje použití síťového protokolu Modbus/TCP pro komunikaci s produkty z rodiny Damocles (modely MINI a 2404). Komunikaci testujeme programem „Modbus Poll verze 3.2“ – Windows PC klient komunikující přes Modbus/TCP, který funguje v omezené verzi zdarma.
 • AN27: I/O Controller - připojení relé na 230V
  I/O Controller umí po síti číst stav 8 digitálních vstupů a ovládat 8 výstupú. Vstupy a výstupy jsou ale určeny pouze pro nízká napětí do 50V. Tento aplikační list popisuje, jak k I/O Controlleru připojit relé na vstupy a výstupy. Přes vnější relé lze ovládat zařízení na napětí 230V (110), nebo detekovat síťové napětí přes kontakt relé spínaného z 230V.
 • AN26: PortBox a Epson lx-300+
  Tiskárna Epson LX300 je klasická 9. jehličková tiskárna s podavačem na jednotlivé listy nebo traktorový papír.Podporuje připojení k paralelnímu LPT portu nebo na sériový port RS-232. Článek popisuje jak tuto tiskárnu připojit skrz sériový port a zpřístupnit ji po počítačové síti pomocí RS-232 - Ethernet převodníku PortBox.
   
 • AN25: Náhrada sérioové tiskárny jednotkou PortStore - síťový buffer na RS-232
  Tiskárny připojené po sériovém portu RS-232 jsou v dnešní době, využívány už pouze pro připojení speciálních zařízení, jako jsou výstupy z EZS, EPS a podobně. Někdy je důležité tato data sbírat a to pokud možno centrálně, bez možnosti výpadku tiskárny, vypsané pásky, prázdného zásobníku na papír a podobně..
   
 • AN24: Jak použít SP Duo s Charon 2 DK
  Aplikační příklad AN24 popisuje použití programovacího přípravku (dongle) SP Duo s vývojovým kitem pro modul Charon 2. Ukážeme jak SP Duo připojit k vývojové desce pomocí JTAG i SPI rozhraní a jak programovat z AVR Studia.
   
 • AN23: Serial Tx Pause pro Eth/RS-232 konvertor
  Příklad popisuje použití funkce vzdáleného pozastavení vysílání dat ze sériového rozhraní převodníků Ethernet na RS-232/485. Funkce je nutná pokud potřebujete posílat výstupní pakety dat po RS-232 v pevně definovaných paketech. Řídícími příkazy tak zajistíte potřebné časování na výstupu ze sériového portu převodníku.
   
 • AN22 - Jak poslat e-mail z PortStore
  Zařízení PortStore umožňuje při výpadku napájení a zaplnění vyrovnávací paměti zaslat e-mailové upozornění. K tomu, aby bylo možné email odeslat, je třeba mít k dispozici nějaký SMTP server, který převezme mail za zařízení a doručí jej. Tato aplikační poznámka popisuje konfiguraci PortStore s freewarovým SMTP serverem pod Windows "Free SMTP server".
   
 • AN21: Ovládání IP Relé programem NetCat
  Zařízení IP Relé obsahuje kromě sériového portu RS-232 také dvě relé, jejichž zapnutí/vypnutí lze ovládat po síti Ethernet přes TCP/IP. AN21(Aplikační poznámka 21) popisuje, jak ovládat kontakty relé pomocí příkazové řádky z Windows odesláním vhodné sekvence pomocí programu NetCat.
   
 • AN20: Jak na UDP Config ve Vašich aplikacích
  Většina síťových zařízení HW group obsahuje možnost přidělit IP adresu zařízení pomocí UDP Broadcastu. Tato funkce je implementována například v programu Hercules. AN20 slouží firmám, které chtějí implementovat možnost vyhledávání našich zařízení do svých programů a utilit.
   

 

Další detaily najdete na stránce "Technická podpora, download.."