English version


Czech version
Index >> Novinky

Tisk - informace pro média

Informace pro média, tiskové zprávy a novinky.

 • 23.10.2014 - PortStore5: Logger dat ze sériového portu s LAN připojením

  Sériový port RS-232 je stále důležitým rozhraním nejen průmyslových produktů. Stále jej lze najít na jako výstup pro tiskárnu nebo připojení váhy, čtečky čárových / RFID kódů, POS (Point Of Sale), bezpečnostních systémů a podobně. Firma HW group vyrábí vice než 10 let konvertory pro připojení RS-232 do síte LAN (Ethernet).

  PortStore5

  Čtečku čárových kódů tak lze připojit po síti LAN. Sériový port se propojí pomoci Virtuálního sériového portu do jakéhokoliv počítače s MS Windows jako virtuální „COM 17“. Zásadní vlastností PortStore5 oproti ostatním IP serial produktům HW group je vnitřní paměť 4Mb pro zálohování příchozích dat v případě výpadku spojení nebo napájení.

  Stažení obrázků a podkladů: Tisková zpráva a související soubory v .zip

 • 2.10.2014 - SensDesk Mobile – online senzory ve Vaší kapse

  Společnost HW group s.r.o. je výrobce LAN a GSM senzorů teploty, vlhkosti, osvětlení, spotřeby energií detekce zaplavení atd. HW group uvádí na trh mobilní aplikaci „SensDesk Mobile“ pro Apple, Android a nyní i Windows Mobile telefony a tablety.

  SensDesk Mobile

  Online portál SensDesk.com je internetová služba zdarma, kterou provozuje HW group jako výrobce LAN a GSM senzorů. K uživatelskému účtu lze připojit různé senzory a zařízení na několika místech, připojené na síti LAN nebo pomocí sim karty a mobilní sítě GSM. Data zobrazená v aplikaci „SensDesk Mobile“ na tabletu nebo mobilním telefonu lze třídit podle jména a zařízení, ale také filtrovat podle nastavených skupin (například senzory u jednoho nebo druhého zákazníka).

  Stažení obrázků a podkladů: Tisková zpráva a související soubory v .zip

 • 5.8.2014 - Poseidon2 4002: Nové zařízení pro monitoring prostředí v datovém centru

  Společnost HW group s.r.o. uvedla na trh nové zařízení pro monitoring prostředí v datovém centru. Model Poseidon2 4002 představuje systém pro vzdálený dohled prostředí v racku (1U montáž).

  Poseidon2 4002

  Zařízení dovoluje měřit teplotu na několika místech, stav napájení nebo sleduje, zda je v serverovně rozsvíceno nebo otevřené dveře. Typickou aplikací je vzdálený dohled jednoho nebo několika rozváděčů, případně celé místnosti serverovny. Poseidon2 dokáže posílat poplachové SMS zprávy pomocí externího GSM modemu, nebo pomocí centrální SMS brány (HWg-SMS-GW2) pro celou budovu.

  Stažení obrázků a podkladů: Tisková zpráva a související soubory v .zip

 • 4.6.2014 - SensDesk: Online dohled senzorů poskytuje nový portál SensDesk zdarma

  Sledovat dálkově teplotu, vlhkost nebo příkon spotřebičů dnes může každý, kdo má přístup k internetu. Senzorové jednotky, připojené do IP sítě, komunikují s webovým portálem SensDesk, který uživatelům poskytuje jednoduše pochopitelný přehled i základní zpracování dat.

  SensDesk

  Stejný komfort jako uživatelům poskytuje portál SensDesk i technikům při instalaci čidel. Senzorové jednotky z produktové řady HW group obsahují utilitu pro automatickou konfiguraci přístupu k portálu. Připojení senzorové jednotky do sítě Ethernet a propojení s portálem SensDesk je tak záležitostí několika minut podobně jako například instalace domácí Wi-Fi sítě. Není nutná žádná konfigurace dalších serverů ani žádné další náklady.

  Stažení obrázků a podkladů: Tisková zpráva a související soubory v .zip

 • 1.06.2014 - Nová generace Poseidon2 3468 – dohled senzorů a detektorů po síti pro průmyslové aplikace

  Společnost HW group s.r.o. uvedla na trh novou generaci zařízení pro vzdálený dohled prostředí. Poseidon2 3468 je určený pro aplikace v průmyslu a telekomunikacích. Poseidon2 3468 lze použít jako IP termostat s montáží na DIN lištu a relé výstupy 230V/16A.

  Poseidon2 3468

  Typickou aplikací je vzdálené sledování teploty / vlhkosti, intenzity osvětlení, stavu napájení, otevření dveří, či stavu kontaktu (DI vstupy). Zařízení lze použít i pro vzdálený restart technologie nebo řízení prostředí. Model 3468 nalezne své uplatnění při dohledu telekomunikačních bodu (lze použít telco napájení 48V DC), pro dohled záložních zdrojů a UPS. Časté je použití v inteligentních budovách, informačních kioscích/ATM bankomatech, IP kamerových systémech nebo pro vzdálené otvírání brány.

  Stažení obrázků a podkladů: Tisková zpráva a související soubory v .zip

 • 20.05.2014 - Nová generace Poseidon2: vzdálený dohled senzorů a detektorů po LAN

  Společnost HW group s.r.o. představila dva modely nové generace Poseidon2 určené pro monitoring v průmyslu a IT.

  Poseidon2 vzdálený dohled

  Zařízení Poseidon2 3266 a Poseidon2 3268 slouží k dohledu po síti. Jednotky logují data, měří teplotu, napětí, stavy kontaktů (DI vstupy) a jiných externích senzorů, přičemž k nim lze připojit až 8 externích senzorů. Oba modely odešlou email při hodnotě mimo rozsah, nebo je lze připojit do systému pro monitoring prostředí. Přes bránu HWg-SMS-GW zařízení mohou posílat poplachové SMS.

  Stažení obrázků a podkladů: Tisková zpráva a související soubory v .zip

 • 06.05.2014 - HWg-STE plus: Ethernet teploměr s digitálními vstupy (DI)

  Společnost HW group s r.o. představuje nové zařízení HWg-STE plus, které dovoluje měřit teplotu a vlhkost. Připojená čidla lze kontrolovat přes WEB rozhraní nebo aplikace pro mobilní telefony. Tento Ethernet teploměr má navíc dva digitální vstupy pro kontakt.

  HWg-STE plus: Ethernet teploměr s digitálními vstupy (DI)

  Jednotky HWg-STE plus je možné připojit do online portálu www.SensDesk.com, který funguje obdobně jako cloud aplikace. Není nutná žádná složitá konfigurace, žádný NAT nebo firewall. Pouze aktivujete připojení na portál a můžete se kdekoliv podívat, jakou máte teplotu doma v kuchyni nebo v serverovně Vašeho zákazníka.

  Stažení obrázků a podkladů: Tisková zpráva a související soubory v .zip

 • 17.07.2013 - HWg-SMS-GW: GSM brána pro odesílání SMS poplachů z ostatních produktů

  Spolecnost HW group s r.o. uvedla na trh GSM bránu, jejíž užití Vám usnadní práci a umožní snížit administrativní náklady. HWg-SMS-GW slouží k odesílání poplachových SMS ze zarízení HW group. Nepotrebujete žádný software, brána funguje po LAN síti na úrovni Box-2-Box (Peer-to-Peer).

  HWg-SMS-GW: GSM brána pro odesílání SMS poplachů z ostatních produktů

  To znamená, že IP senzory a ostatní zarízení od spolecnosti HW group, které jsou zapojeny ve stejné LAN síti, dokáží pres bránu HWg-SMS-GW zasílat poplachové SMS. Podstatnou výhodou je použití pouze jediné SIM karty pro odesílání poplachových SMS ze všech zarízení HW group. Nedoporucujeme užívat predplacené SIM karty,prikláníme se k využití SIM karty s bežným tarifem.

  Stažení obrázků a podkladů: Tisková zpráva a související soubory v .zip

 • 15.07.2013 - PortBox2: konvertor plného sériového portu RS-232 a RS-485 na Ethernet

  Spolecnost HW group s r.o. uvádí na trh zarízení, které Vám umožní vzdálene pripojit sériový port RS-232 ci RS-485 po Ethernetu. Dovoluje tak vzdálené ovládání napríklad sériových tiskáren, displeju, svetelné signalizace ci prumyslových zarízení. Typické je použití zarízení v docházkových systémech, bezpecnostních alarmech nebo k pripojení prodejních automatu, ctecek RFID karet, prístupových systému pripojených k internetu ci skeneru cárových kódu.

  PortBox2 konvertor plného sériového portu

  PortBox2 coby konvertor sériového portu RS-232 a RS-485 na Ethernet nabízí oproti konkurencním zarízením plný sériový port RS-232 (9 vodicu). Podpora plného portu není u podobných produktu bežná, zarucuje lepší funkci a vyšší pohodlí pro uživatele. PortBox2 lze pripojit k PC po síti LAN. Ve Windows pak uživatel nainstaluje software HW VSP multiport (ke stažení zdarma), který vytvorí virtuální sériový port, jako kdyby bylo zákaznické zarízení pripojeno prímo k PC. Ovladac pro virtuální sériový port dokáže pracovat i na pozadí (NT service). PortBox2 lze díky tomu použít jako vzdálený sériový port pro MS Windows server. PortBox2 podporuje 9-bitovou komunikaci. Uživatelsky vstrícná je možnost konfigurace zarízení pres Web.
  Nadto je možné propojit dve jednotky PortBox2 proti sobe po síti. Tímto uživatel prodlouží sériovou linku RS-232/485 prostrednictvím pocítacové síte LAN.

  Stažení obrázků a podkladů: Tisková zpráva a související soubory v .zip

 • 20.10.2012 - Dohled senzorů v systému Nagios nejen po LAN, ale také po GSM/GPRS

  HW group přináší jako novinku HWg-Push Nagios collector - jednoduchý způsob připojení LAN a GSM/GPRS senzorů dohledových systémů na bázi systému Nagios. Pro systémového integrátora to znamená zlevnění dohledu lokalit, které se buď pohybují, nebo kde je složité připojit se na klasickou síť LAN. Vzdálený dohled technologií a strojů lze nově snadno nabídnout jako službu, použitím GSM senzorů lze hlídat prostor kdekoliv.

  Discover how connect even GSM/GPRS sensors to Nagios..

  IP senzory byly dosud odkázány na SNMP komunikaci otázka-odpověď po síti LAN. To je zásadní omezení pro GSM/GPRS komunikaci. Aktivní komunikace ze strany senzoru funguje protokolem HWg-Push na bázi HTTP. Protokol HWg-Push vychází vstříc potřebám dnešních sítí a jejich zabezpečení. Jednotlivé IP senzory mohou být umístěny v oddělených zabezpečených sítích s vlastními firewally. IP senzory se aktivně připojují na centrální server.
  HWg-Push Nagios collector je aplikace do systému Nagios pro sběr dat z IP senzorů. Až stovky IP senzorů se připojují na centrální Nagios server, kam předávají data. Aplikace HWg-Push Nagios collector tato data shromažďuje a předává do dohledového systému Nagios.

  Stažení obrázků a podkladů: Tisková zpráva a související soubory v .zip

 • 19.3.2012 - Nový GSM/GPRS teploměr HWg-Ares12

  Jednotka HWg-Ares12 umožňuje vzdálený dohled napájení, teploty, osvětlení a dalších senzorů po GSM/GPRS. Interní baterie poskytuje zálohu na měření po několik hodin. Produkt je určen pro desítky a stovky instalací.

  HW group s.r.o., český výrobce IP senzorů připojitelných do internetu představuje novou jednotku HWg-Ares12. Tento multifunkční GSM/GPRS teploměr umožňuje sledovat rovněž vlhkost, otevření dveří a další veličiny po síti GSM. Vnitřní akumulátor zálohuje provoz zařízení po dobu 4 až 12 hodin, takže lze snadno odeslat e-mail nebo SMS i při výpadku napájení. Stejně tak je možné odeslat upozornění jako reakci na výpadek napájecího zdroje (monitor UPS a zdrojů záložního napájení).

  Stažení obrázků a podkladů:English, Czech
 • 7.12.2010 - HWg-WLD Relay: Detekce zaplavení vodou pomocí nasákavého kabelu

  HW group uvádí na trh nový produkt: HWg-WLD Relay. Zařízení signalizuje namočení/zaplavení detekčního kabelu po celé jeho délce až 85m. Detekční kabel může být položen kolem potrubí s vodou, zdi světlíku nebo pod oknem. Voda nebo jiná kapalina kdekoliv po celé délce je signalizována sepnutím relé.

  HWg-WLD Relay používá k detekci zaplavení detekční kabel „WLD sensing cable A“ v délkách od 0,4m do 85m (v balení 2m detekčního kabelu). Nasákavý detekční kabel reaguje již na malé množství vody, etylen-glykolu nebo jiné vodivé kapaliny. Detekční kabel lze nastavit pomocí klasické dvojlinky o 100m do celkové délky 185m. Prodlužovací kabel může být zapojen i uprostřed kabelu.
  Sepnutí relé signalizuje zaplavení vodou, stejně jako odpojení detekčního kabelu. Senzor lze přímo připojit i k jednotkám Poseidon pomocí 1-Wire UNI rozhraní (RJ11).

  Stažení obrázků a podkladů: Tisková zpráva a související soubory v .zip
  PDF versions: English, Czech


 • 5.10.2010 - IP senzory od HW group lze snadno použít s Nagios dohledovým systémem

  HW group je známý výrobce IP senzorů (HWg-STE: SNMP teploměr, HWg-WLD: Web detektor zaplavení, Poseidon, Damocles). HW group vydal sérii plug-in modulů pro zjednodušení použití svých IP senzorů v systému Nagios. Nagios je populární open source systém dohledu IT infrastruktury.

  HW group vyrábí IP senzory pro mnoho aplikací a většina z nich obsahuje nativně SNMP rozhraní (senzory teploty, vlhkosti, zaplavení, spotřeby elektřiny atd..). Pro použití obecného SNMP rozhraní v systému Nagios je třeba, aby se uživatel zorientoval v SNMP rozhraní a vše správně nastavil.
  Pomocí nových Plug-in modulů je použití IP senzorů od HW group otázkou několika sekund. Nagios může číst hodnoty senzorů, ale i ovládat výstupy. Pomocí Poseidon 3468 lze vzdáleně sepnout výstup relé na 110/230V. Plug-in moduly vytvořila pro HW group německá společnost NETWAYS, přední konzultant pro SNMP Nagios v Evropě.

  Stažení obrázků a podkladů: Tisková zpráva a související soubory v .zip
  PDF versions: English, Czech


 • 22.6.2010 - HWg-WLD: detektor zaplavení vodou

  HWg-WLD je síťový detektor zaplavení vodou, který detektuje pomocí nasákavého kabelu. Zařízení obsahuje Web server, podporuje SNMP a odesílá E-mail při zaplavení. HWg-WLD může vzdáleně po síti sepnout relé výstup (přepne relé při detekci průsaku vody podél detekčního kabelu).

  HWg-WLD je zařízení pro detekci zaplavení nebo průsaku vody po celé délce detekčního kabelu. Nasákavý detekční kabel reaguje již na malé množství vody, etylen-glykolu nebo jiné vodivé kapaliny. HWg-WLD lze objednat ve dvou verzích podle možností napájení (napájecí adaptér nebo PoE IEEE 802.3af). HWg-WLD obsahuje vestavěný web server a podporuje SNMP. V případě alarmu odesílá SNMP Trap nebo Email.

  Stažení obrázků a podkladů: Tisková zpráva a související soubory v .zip
  PDF versions: Czech, English


 • 16.6.2010 - Damocles 1208: Vzdálené měření spotřeby elektřiny

  Ethernet jednotka Damocles 1208 jsou cenově efektivní vstupy pro kontakt (12) a výstupy pro relé (8) po síti LAN. Typickou aplikací je čítání pulzů z elektroměrů, vodoměrů a podobně. Uživateli usnadní život Windows aplikace HWg-PDMS která pulzy zpracuje, přepočítá a vytvoří výstupy pro zpracování ve statistice v MS Excel.

  Damocles 1208 je jednotka obecných vstupů a výstupů. Výstupy lze přepínat přes web, pomocí M2M rozhraní pro IT (SNMP) a průmyslové SCADA systémy (Modbus/TCP). Čítače na vstupech pro kontakty umožňují vzdálené měření energie (průtoku) pomocí čítání impulsů z elektroměrů (vodoměrů, plynoměrů). Uživatel může data zpracovat pomocí Windows aplikace HWg-PDMS, která je zdarma. HWg-PDMS dovoluje přepočítat impulsy na kWh za čas (l/s nebo m3/sec) a vytvořit výstupní protokoly pro MS Excel. V protokolu je pak jednoduše uveden rozdíl kHh za týden / měsíc pro každý elektroměr.

  Stažení obrázků a podkladů: Tisková zpráva a související soubory v .zip
  PDF versions: Czech, English


 • 6.5.2010 - HWg-Juno: Nová rodina produktů pro připojení I/O do IP CCTV

  HWg-Juno je IP jednotka s I/O vstupy a výstupy pro integraci do IP CCTV systémů. Snadno připojíte jakékoliv relé výstupy a vstupy do Vašeho IP Video centrálního systému. HWg-Juno podporuje protokoly kamerových systémů, takže jej připojíte stejně snadno jako I/O na kameře.

  HWg-Juno je rodina produktů navržena pro připojení I/O a senzorů do IP CCTV. HWg-Juno podporuje nativní komunikační protokoly několika IP Video systémů. Není potřeba žádný ovladač. HWg-Juno je jednoduše IP kamera s několika I/O vstupy a výstupy bez video obrazu.
  Použitím HWg-Juno lze výrazně snížit náklady na propojení systémů. HWg-Juno je hardware řešení pro „plug & play“ integraci. Použitím HWg-Juno omezíte možnost eskalace nákladů při tvorbě softwarového propojení systémů tam, kde stačí několik I/O na detekci stavů.

  Stažení obrázků a podkladů: Tisková zpráva a související soubory v .zip
  PDF versions: Czech, English


 • 13.4.2010 - IP WatchDog HWg-WR02a: Ping restarter

  IP WatchDog WR02a hlídá, zda „žije“ sledované zařízení nebo připojení na Internet. Když nedostane včas odpověď „jsem OK“, přepne relé a tím restartuje zařízení nebo zapne záložní připojení do sítě.

  Jarní novinkou společnosti HW group je rozšíření produktů IP WatchDog o průmyslovou verzi HWg-WR02a „ping restarter“. Tento jazykolam označuje výrobek určený k sledování funkčnosti jiného zařízení, a to po IP (PING / WEB) nebo po sériovém portu (RS-232).
  IP WatchDogem lze hlídat dvě zařízení (dva nezávislé kanály, dvě relé na 110/230V AC). Aplikace v průmyslu je usnadněna montáží na DIN lištu. Detekce výpadku se provádí pěti různými způsoby pro každý kanál samostatně (Ping Tx/Rx, Web page request/push, RS-232 data).

  Stažení obrázků a podkladů: Tisková zpráva a související soubory v .zip
  PDF versions: Czech, English


 • 14.12.2009 - Poseidon 4002: Dohled prostředí v rozvaděči

  Poseidon 4002 je dohledový systém teploty a prostředí datacentra v 1U provedení do racku 19". Poseidon představuje řešení pro dohled nad rozvaděčem či počítačovou místností (dohled teploty, vlhkosti, napájení, vstupu do místnosti, vstupních kontaktů). Zařízení upozorní na události pomocí emailu, SNMP Trapů, SMS a relé výstupů.

  Poseidon 4002 je komplexní systém pro dohled prostředí v 19" rozvaděči, celé serverové místnosti nebo v datovém centru. Model 4002 lze namontovat jako 1U zařízení, nebo mimo 42U prostor. Podporuje 18 senzorů (teplota, vlhkost, kouř, zaplavení, výpadek a stav napájení, vibrace, vstup do místnosti, vstupní kontakty).
  Zařízení je SNMP kompatibilní. Zdarma jsou přiloženy i dvě aplikace pro dohled (PD Trigger a HWg-PDMS).

  Stažení obrázků a podkladů: Tisková zpráva a související soubory v .zip
  PDF versions: Czech, English


 • 24.09.2009 - HWg PDMS: Monitorovací software

  HWg PDMS je Windows aplikace pro logování hodnot teplot, spotřeby energie nebo otevření dveří v IT. Po počítačové síti lze připojit až sto vstupních zařízení. Výstupem jsou grafické náhledy nebo reporty generované z databáze přes MS Excel.

  Společnost HW group je výrobce produktů pro dohled prostředí (teplota, vlhkost, spotřeba elektrické energie atd.). Pro dohled a sběr měřených dat je určena aplikace PDMS (Poseidon Damocles Monitoring Software).
  Unikátní vlastností PDMS je velmi přirozený způsob exportu dat přímo do XML souboru. Koncový uživatel může využít všechny funkce MS Excel pro formátování a ..

  Stažení obrázků a podkladů: Tisková zpráva a související soubory v .zip
  PDF versions: Czech, English


 • 23.07.2009 - HWg STE: Ethernet teploměr (vlhkoměr) se SNMP a WEB rozhraním.

  HWg STE při teplotě mimo rozsah pošle email. Zařízení je dodáváno s napájecím adaptérem a jedním čidlem teploty, lze připojit druhé čidlo teploty / vlhkosti.

  HW group představuje zařízení HWg STE, IP síťový teploměr s vestavěným WEB rozhraním. HWg STE pošle email s upozorněním při teplotě nad nastavený limit.
  Pomocí SNMP lze HWg-STE připojit do NMS (Network Management System). HWg STE je účinným a ekonomickým řešením v aplikacích jako výpadek klimatizace, dohled topení, dohled lednice / mrazáku, optimalizace vytápění a uskladnění potravin.

  Stažení obrázků a podkladů: HWg_PR_090723_HWg_STE.zip
  PDF versions: Czech, English


 • 14.05.2009 - Poseidon a IP kamery: Zaostřete na místo, kde se něco děje

  Propojení IP kamerového systému s vnější infrastrukturou zvyšuje komfort obsluhy i bezpečnost výsledného řešení

  Společnosti ATEAS Security System a HW group propojily bezpečnostní IP dohledový systém ATEAS s vnějšími senzory přes jednotku Poseidon. Kamery se díky tomu mohou automaticky nasměrovat na místo, kde senzor vyhodnotil možné nebezpečí . Výsledné řešení tak umožňuje automaticky ovládat bezpečnostní IP video systém pomocí senzorů a periférií připojených k jednotkám Poseidon

  Integrací obou produktů do jednoho systému získává zákazník přidanou hodnotu v napojení kamerového systému na množství vnějších senzorů. To zvyšuje bezpečnost a zároveň pohodlí obsluhy. Díky nativní podpoře napojení čidel v systému ATEAS je integrace velmi jednoduchá. Vedle vyšší úrovně bezpečnosti je řešení také cestou k úspoře nákladů. Jediná kamera při propojení bezpečnostního systému s čidly jednotky Poseidon může poskytnout detailní záběry  několika míst v hlídaném prostoru. To je výhodné v provozech, kde je potřeba sledovat různé cíle, například rozvaděče v datových centrech nebo několik vstupů do místnosti. Kamera se zde po otevření dveří ihned automaticky namíří na tento bod a zaznamená vstupující osoby a jejich činnost.

  Stažení obrázků a podkladů: HWg_090514_Poseidon and IP cameras.zip
  PDF versions: Czech, English


 • 19.11.2008 - HWg-Tg11: GSM teploměr s Emailem a logováním

  „Tg11“ je GSM teploměr s přenosem poplachů po SMS a Emailu. Tg11 loguje teplotu do vnitřní paměti Flash (každých 15 minut) a odesílá uložená data emailem (každé 4 hodiny) přes GPRS rozhraní.

  HW group s.r.o. výrobce z České republiky uvádí na trh nový produkt HWg-Tg11. GSM teploměr se záznamem teplot do vnitřní paměti je určen pro dohled teploty na vzdálených místech. Unikátní vlastností produktu je odesílání poplachových zpráv i naměřených dat emailem přes GPRS.

  HWg Tg11 je určeno například do malých provozoven nebo skladů. Dlouhodobě ukládá teploty do centrálního systému a zároveň posílá SMS nebo prozvonění majiteli obchodu při teplotě mimo nastavený rozsah.

  Stažení obrázků a podkladů: HWg_PR_081119_Tg11.zip
  PDF versions: Czech, English


 • 8.10.2008 - PortStore4: CDR data snadno po IP přes FTP / Email

  PortStore4 je jednotka pro sběr tarifikacích dat o telefonních hovorech z analogové i IP pobočkové telefonní ústředny (PBX). Po síti tak snadno zjistíte, jak dlouho trvalo na pobočce vyzvánění hovorů, přehled volání nebo nastavíte tabulky ústředny.

  HW group s.r.o. uvádí na trh novou verzi produktu PortStore. Nový model PortStore4 je určen pro použití s VoIP i analogovými telefonními ústřednami.
  PortStore4 se připojí k pobočkové telefonní ústředně (PBX), ukládá data do flash paměti a zajistí zabezpečený přenos dat o telefonních hovorech na určený server. Součástí dodávky je i Windows software, který ukládá data do textových souborů pro analýzu ve speciálním SW.

  Stažení obrázků a podkladů: HWg_081008_PortStore4.zip
  PDF versions: Czech, English


 • 1.7.2008 - Relé po Ethernetu: SPÍNEJTE 230V / 16A po IP

  IP Relé HWg-ER02a je převodník sériové linky RS-232 a RS-485, doplněný o dvě přepínací relé s kontaktem na 230V. Kontakty i sériovou linku lze ovládat přes virtuální sériový port HW VSP, nebo pomocí popsaného M2M protokolu Jednoduchá montáž na vhodnou podložku nebo DIN lištu.

  HW group s.r.o, výrobce zařízení pro vzdálené ovládání a řízení z České republiky představuje novou verzi oblíbeného produktu IP Relé. Novinka ER02a je určena pro montáž na DIN lištu, nebo podložku či stěnu. Klíčovou vlastností je možnost spínat dvěma nezávislými relé síťové střídavé napětí 230V až do 16A.

  Stažení obrázků a podkladů: HWg_080701_IP Relay ER02a.zip
  PDF versions: Czech, English


 • 23.4.2008 - PD Trigger: SNMP Trap sepne výstup, odešle SMS

  PD Trigger je Win aplikace, která reaguje na SNMP Trapy s alarmovými zprávami. Reakce na alarmy se konfigurují podobně, jako pravidla na zpracování emailu. K dispozici je varovné okno, spouštění aplikací, sepnutí výstupu nebo odeslání SMS přes GSM modem.

  Použitím PD Trigger se uživatel může vyhnout nasazení složitého komplexního SNMP NMS, pokud mu stačí jednoduché reakce na přijaté alarmy. Základní verze do 5 pravidel, je zdarma ke stažení na stránkách HW group. Komerční verze verze pracují až se 100 pravidly.
  Stažení obrázků a podkladů: HWg_230408_PD Trigger.zip
  PDF versions: Czech, English


 • 29.1.2008 - IT Environment Monitoring: Měřte ihned přes Email, SMS i SNMP

  „Poseidon 3265 GSM2 Tset“ je startovní sada pro dohled jedné až pěti teplot a vlhkostí s výstupem na Email, SMS na GSM telefon, ale také NMS (Network Monitoring Systému) přes SNMP.
  HW group s.r.o. výrobce produktů pro monitoring z České republiky uvádí doporučenou startovní sadu pro dohled teplot a vlhkostí v IT prostředí nejen po počítačové síti, ale také přes GSM SMS.

  Stažení obrázků a podkladů: HWg_080129_Pos3265_Gsm2.zip
  PDF veze: Czech, English


 • 1.10.2007 - HW VSP3: SÉRIOVÝ KABEL RS-232 PŘES PŮL SVĚTA

  HW group uvolnil novou verzi HW VSP verze 3, která je opět freeware a umožní Vám vytvořit i pod Windows Vista Virtuální Sériový Port (např. Com 17) a připojit tak třeba meteorologickou stanici přes Ethernet.
  HW group s.r.o, výrobce jednotek sériový port / Ethernet z České republiky představuje novou verzi svého ovladače vzdáleného sériového portu „HW VSP3 single-port“. Verze 3 rozšiřuje podporu i o Windows Vista, umožňuje funkci v režimu „NT service“ (vhodné především pro serverová řešení) a uvádí také komerční víceportovou verzi multi-port. Novinkou je rovněž zabezpečení heslem.

  Stažení obrázků a podkladů: HWg_071001_HW_VSP3.zip
  PDF veze: Czech, English

   

 • 8.8.2007 - RACK MONITORING: HLÍDEJTE TO DŮLEŽITÉ V OKOLÍ

  Poseidon 3266 dodá do Vašeho NMS (Net Monitoring Systém) kromě hodnot teploty také detekci otevření dveří, výpadek ventilátoru nebo výpadek napájení.
  HW group s.r.o, výrobce zařízení pro monitoring prostředí z České republiky představuje novou jednotku Poseidon model 3266. Novinka 3266 rozšiřuje možnosti předchozího modelu 3262 o detekci stavu na kontaktních vstupech, produkt podporuje síťové protokoly HTML, XML, SNMP a Modbus/TCP.

  Stažení obrázků a podkladů: HWg_070808_Poseidon_3266.zip
  PDF veze:Czech, English

 •  

 • 9.3.2006 - Nový model: Poseidon 1250
  Měření teploty a okolního prostředí po Ethernetu.
  Společnost HW group s.r.o – výrobce síťových zařízení ze střední Evropy, uvádí na trh nový model jednotky Poseidon pro monitorování prostředí. Model 1250 rozšiřuje možnosti oblíbeného modelu Poseidon 1140.  Jednotky jsou určeny pro připojení senzorů teploty, vlhkosti, průtoku vzduchu, zavření dveří nebo pohybu osob.

  Stažení obrázků a podkladů: Poseidon_1250_080306.zip
  PDF veze: English, German,

 

Download